Instalarea unei cabine de distribuție ATEX pentru Novartis Pharmaceuticals

Share By:

Instalarea unei cabine de distribuție ATEX pentru Novartis Pharmaceuticals

Săptămâna aceasta, pe ordinea de zi se află instalarea a patru unități de cabine de distribuție ATEX pentru Novartis Pharmaceuticals.

Permiteți-mi să mă adâncesc în structura internă a acestor cabine:

  1. Motorul Siemens cu rotor din aluminiu Rosenburg asigură o performanță fiabilă și eficientă, oferind o rezistență excelentă la coroziune și uzură. Această combinație reduce nevoia de întreținere frecventă, ceea ce duce la economii de costuri pe termen lung.
  2. Un PLC Siemens și un HMI de 7" cu un sistem sofisticat de gestionare pe 4 niveluri asigură un control precis al accesului și o securitate optimă. Funcția Audit Trail înregistrează și consemnează cu sârguință toate activitățile din cabină, facilitând trasabilitatea și conformitatea cu reglementările stricte 21 CFR Partea 11.
  3. În interiorul camerei cabinei, o cutie separată de distribuție a tuburilor de aer, însoțită de trei manometre de presiune diferențială, asigură precizia măsurătorilor. În plus, un alt trio de manometre de presiune diferențială își găsește locul în centrul de control, oferind clienților un control și o supraveghere sporită.
  4. Ecranul tactil și sistemul de distribuție a tuburilor de aer sunt conectate cu ajutorul cablajului antiexploziv, care este dirijat printr-o conductă antiexplozivă de 100 de metri și instalat într-o zonă nepericuloasă. Această configurație le permite clienților să opereze cabina în condiții de siguranță din biroul lor.
  5. Novartis acordă prioritate siguranței ca fiind primordială. Toate componentele utilizate în cabina de dozare sunt complet certificate, respectând standardele esențiale de siguranță și alinierea la cerințele NEC 505 pentru locații periculoase.
  6. Pentru a asigura că sistemele interne ale cabinei rămân în siguranță, componentele electrice sunt închise în siguranță într-o cutie rezistentă din oțel inoxidabil antiexplozie. În plus, structura internă a cabinei include un suport SS304 pentru a consolida rezistența la șocuri și vibrații.

Pentru o înțelegere completă a principiului de funcționare a cabinei de distribuție, vă rugăm să consultați pagina relevantă de pe site-ul nostru web.

Cabină de distribuire în camera curată

Dacă aveți nevoie de clarificări suplimentare sau de asistență, vă rugăm să nu ezitați să contactați echipa noastră dedicată. Suntem de neclintit în angajamentul nostru de a vă oferi o soluție sigură și eficientă pentru nevoile dvs. de distribuire. Vă mulțumim încă o dată că ne-ați încredințat alegerea dumneavoastră.

ro_RORO
Derulați la început

Începeți astăzi

Lăsați-ne datele dumneavoastră și vă vom contacta în curând.

Vă rugăm să activați JavaScript în browserul dumneavoastră pentru a completa acest formular.

Distribuitor căutat

Lăsați-ne datele dumneavoastră și vă vom contacta în curând.

Vă rugăm să activați JavaScript în browserul dumneavoastră pentru a completa acest formular.

descărcați cataloagele YOUTH

Nu ezitați să contactați echipa noastră prietenoasă.

Vă rugăm să activați JavaScript în browserul dumneavoastră pentru a completa acest formular.